30 март, 2011

Eddy Grant - Gimme hope Jo'anna

Еди Грант, музичар роћен 1948. године у Гвајани, али су се његови родитељи убрзо по његовом рођењу преселили у Лондон. Музичку каријеру је започео у бенду The Equals, за коју је 1968. године написао свој први велики хит Baby Come Back. У групи је остао до краја седамдесетих година двадесетог века када започиње успешну соло каријеру. Код нас је најпознатији по сарадњи са Рибљом чорбом у песми Амстердам. Више о њему овде.

Еди Грант

Песма за данас је анти апартхејд реге песма Gimme Hope Jo'anna објављена 1988. године и одмах забрањена у Јужној Африци. Jo'anna се не односи само на Јоханесбург него и на цео апартхејд режим Јужне Африке, а кажу и да је написана у част Нелсона Менделе.

29 март, 2011

Хаустор - Узалуд питаш (Haustor - Uzalud pitaš)

Хаустор је био бенд из Загреба који су 1979. године основали Дарко Рундек, Срђан Сахер и Озрен Штиглић. Либерална новоталасна атмосфера је омогућила истраживање разних поља музике и Хаустор је те могућности максимално искористио. До престанка рада, 1990. године бенд је објавио три сингла, четири студијска албума, а 1995. године се појавио и концертни албум. Више о Хаустору можете наћи на званичном сајту Дарка Рундека.

Хаустор, крајем осамдесетих

Песма за данас је Узалуд питаш, А3 са последњег студијског албума Тајни град, објављеног 1988. године. Музику и текст је написао Дарко Рундек. Видео је снимљен на Телевизији Нови Сад 1989. године, али нажалост на YouTube-у није цео, исечен је одприлике на пола песме.

27 март, 2011

Gene Vincent and his Blue Caps - Be-Bop-A-Lula

Винсент Еуген Кредок (11. фебруар 1935. - 12. октобар 1971.), познатији као Џин Винсент, био је амерички музичар, пионир рокенрола и рокабилија. Бенд Gene Vincent and his Blue Caps, основао је 1956. године, а најпопуларнији су били крајем педесетих и почетком шездесетих година двадесетог века. Више о њему на званичном сајту и на сајту клуба обожавалаца.

Gene Vincent and his Blue Caps

Песма за данас је Be-Bop-A-Lula снимљена и објављена као Б страна сингл плоче 1956. године. Као аутор музике потписан је Џин Винсент, а као аутор текста његов менаџер Бил "Шериф Текс" Дејвис. Међутим постоји податак да је текст написао Доналд Грејвс 1955. године, али да је Дејвис купио права и потписао себе као аутора текста. Једна од прича каже да је текст инспириса стрипом Мала Лулу. За мање од годину дана сингл плоча са овом песмом продата је у два милиона примерака. Елвис Присли, Џери Ли Луис, Queen су само неки који су је до сада обрадили, а кажу и да је била омиљена песма Џона Ленона.

26 март, 2011

УРГХ! - Кашика, виљушка, нож (URGH! - Kašika, viljuška, nož)

URGH! је српски бенд основан јануара 1991. године. Јединствен је на домаћој музичкој сцени с краја двадесетог века по експериментисању са музичким стиловима, од најекстремнијег хардкора, преко кокетирања са електроником до unplugged наступа... Пре неколико дана су, после десетогодишње паузе, објавили две нове песме као најаву новог албума. Више о њима овде.

Песма за данас је
Кашика, виљушка, нож, са албума Сумо из 2001. године.

25 март, 2011

Деца лоших музичара - Пролећни дан (Deca loših muzičara - Prolećni dan)

Деца лоших музичара су рок / фанк рок бенд из Београда. Основани су крајем осамдесетих година двадесетог века. Први албум Добар дан објавили су 1992. године. Били су један од најпопуларнијих бендова током деведесетих. Крајем јуна 2009. године објавили су да престају са радом. Више о њима овде.

 Лого дизајнирао Урош Ђурић


Песма за данас је Пролећни дан, са истоименог, другог по реду, алума из 1995. године. 

24 март, 2011

Бајага и инструктори - Француска љубавна револуција (Bajaga i instruktori - Francuska ljubavna revolucija)

Бајага и инструктори (позитивне географије) су југословенска и српска рок група из Београда коју је 1984. године основао композитор, текстописац и гитариста Момчило Бајагић - Бајага. До сада су издали  осам студијских албума, један концертни и пар компилација са хитовима који их смештају у сам врх рок сцене бивше Југославије. Група је и дан данас активна.

Са друге стране јастука

Песма за данас је Француска љубавна револуција, Б3 са њиховог другог албума Са друге стране јастука, који је изашао 13. марта 1985. године. Занимљиво је да је Бајага на крају снимања био толико уморан и нерасположен да је желео да све баци и објави само сингл са две песме (Добро јутро џезери и Зажмури), али га је Дејан Цукић наговорио да ипак објаве цео албум. И није погрешио - овај албум се сматра најбољом албумом Бајаге и инструктора. Значајно је допринео њиховој популарности, продат је у више од 350 000 примерака, а свака песма је била (и остала) хит.

23 март, 2011

Џони Штулић - Меланколија (Džoni Štulić - Melankolija)

Бранимир Џони Штулић... Тешко је у ово мало простора написати све што би требало да се зна о њему... Нека буде само то да је 1977. године формирао Азру, која је постојала до почетка деведесетих година двадесетог века, када Џони запоиње соло каријеру и сели се у Холандију, у Утрехт где и данас живи и бави се писањем и превођењем грчких класика. 

 
Џони Штулић

Песма за данас је Меланколија, са његовог другог соло албума Балегари не вјерују срећи, који је снимљен са Севдах Шатл Бендом и изашао 1990. године.

22 март, 2011

Забрањено пушење - Ибро Дирка (Zabranjeno Pušenje - Ibro Dirka)

Забрањено пушење је била југословенска гаражна рок група из Сарајева, блиско повезана са културним покретом Нови примитивизам и радио и телевизијском сатиричном емисијом Топ листа надреалиста. Били су једна од најпопуларнијих музичких појава осамдесетих година двадесетог века у Југославији, продавши на стотине хиљада плоча. Током југословенских ратова, чланови Забрањеног пушења су се разишли, а од 1996/97. године истовремено постоје два Забрањена пушења. Једно у Београду које је по прикључивању Емира Кустурице бенду,  1999.  године променило име Емир Кустурица & No Smoking orchestra у и друго у Загребу/Сарајеву које и данас свира под тим именом.
Песма за данас је Ибро Дирка са другог албума Док чекаш сабах са Шејтаном, издатог 1985. године. Текст је написао Сејо Сексон, а музику Неле Карајлић.

21 март, 2011

Бранко Коцкица - Бранкови гусари (Branko Kockica - Brankovi gusari)

Бранислав Бранко Милићевић познатији као Бранко Коцкица је српски глумац, редитељ и писац. Такође је и управник Позориштанца Пуж, које је основао са својом супругом, редитељком Слободанком Цацом Алексић. Више о Бранку овде.

Бранко Коцкица у кући од чоколаде, иза прозора од мармеладе :)

Један од најпознатијих радова Бранка Милићевића је „Коцка, коцка, коцкица“, програм за децу који се снимао и емитовао на Телевизији Београд од 1974. до 1993. године, па затим поново од 2005. године. У емисијама Бранко и другари истражују човеково окружење и свакодневницу, али и како се лепо понашати и бити добар пријатељ. Укупно је снимљено више од 250 епизода. Песма за данас је Бранкови гусари из епизоде Коцка коцка коцкица - Гусаријада. У Позориштанцу Пуж се представа Гусаријада изводи од 1978. годинe

20 март, 2011

Frederik - Linda Linda

Холандска поп рок група Tee Set основана је 1966. године. Уз неколико хитова у Холандији и Европи успели су и да објаве успешан албум у Америци. Група је постојала до 1975. године, али су имали и неколико поновних окупљања касније. Баш приликом једног од тих окупљања направили су још један хит - песму Линда Линда.

Сингл Линда Линда из 1978. године

Песма за данас је Линда Линда у извођењу веома популарног финског певача Фредерика, објављена 1979. године, наравно на финском језику. Ако знате фински, на званичном сајту можете сазнати више о Фредерику.

19 март, 2011

John Fogerty featuring Bruce Springsteen - When will I be loved

Песму When will I be loved написао је Фил Еверли за свој бенд The Everly brothers. Први пут је објављена на сингл плочи 1960. године.


Песма за данас је When will I be loved у верзији коју изводи Џон Фогерти са Брусом Спрингстином, објављена 2009. године на албуму The Blue Ridge rangers rides again. Џон Форгети је амерички рок певач, текстописац и гитариста. Славу је стекао у својој групи Creedence Clearwater Revival, а једна од најпознатијих песама које је написао је Proud Mary. Од 1972. године је соло извођач. Више о њему овде

18 март, 2011

Атомско склониште - Паклени возачи (Atomsko sklonište - Pakleni vozači)

Бошко Обрадовић, песник из Пуле написао је, режирао и поставио комад Атомско склониште 1968. у Истарском народном казалишту. Осам година касније понудио је као основу и концепт рада певачу Серђу Блажићу и басисти Бруну Лангеру. Тако је 1976. године настало бенд Атомско склониште. Две године по оснивању појавио се њихов први албум "Не цвикај генерацијо" којим су изазвали велико интересовање јавности. Критичарима се нису допали, али њихов статус у очима публике одмах добија скоро култне размере. Група постоји и наступа и данас. Више о њима можете сазнати на незваничном сајту.

Омот албума Инфаркт

Песма за данас Паклени возачи објављена је на њиховом другом студијском албуму Инфаркт, 1978. године као Б2. Музику су компоновали Блажић и Лангер, а текст је написао Бошко Обрадовић идејни творац Атомског склоништа.

17 март, 2011

Orthodox Celts - Green Roses

Orthodox Celts је српски бенд, из Београда, основан 1993. године, који изводи традиционалну ирску музику. Значајно су утицали на њену популаризацију у Србији и југоисточној Европи. Први албум, објављен 1994. године, састојао искључиво од стандарда ирске фолк музике, а већ од другог албума почели су да укључују и сопствене песме писане и компоноване у том стилу. Група тренутно припрема шести студијски албум.

Orthodox Celts

Песма за данас Green Roses објављена је на истоименом албуму 1999. године. Песму су написали Александар Петровић (Аца Селтик) и Ана Ђокић.

16 март, 2011

Phil Collins - Another Day In Paradise

Фил Колинс, је енглески бубњар, певач, композитор, пијаниста и глумац. Професионалну музичку каријеру почео свирајући бубњеве, а славу је стекао у групи Genesis прво као бубњар, а од 1975. године и као певач. Упоредо са радом у групи ради и као соло уметник. Фил Колинс, Пол Макартни и Мајкл Џексон, су једини музичари који су продали више од 100 милиона носача звука и у бенду и као соло извођачи. Више о Филу Колинсу можете наћи на званичном сајту, а овде можете гледати слушати његову музику.

Омот сингла Another Day in Paradise

Песма за данас је Another Day in Paradise са његовог четвртог соло албума But Seriously, који је изашао 1989. године. Тематика ове песме је социјална - бави се бескућницима. Фил Колинс је рекао да је ову песму написао после боравка у Вашингтону где је видео огроман број људи који живе у картонским кутијама и за које никога, а нарочито градску власт, није брига иако је Вашингтон главни град САД. Отуда и саркастичан наслов песме.

15 март, 2011

Лет 3 - Професор Јаков (Let 3 - Profesor Jakov)

Лет 3 је хрватски алтернативни рок састав, основан у Ријеци 1987. године. Свему је предходио панк бенд са краја седамдесетих година двадесетог века Термити у коме је бас гитару свирао Дамир Мартиновић Мрле. Он по распаду Термита са певачем Зораном Продановићем Прљом и "одабраном екипом ријечких музичара", почетком 1986. године, формира Лет 2, који следеће године постаје Лет 3. Бенд се током година наметнуо као симбол града Ријеке, али и "поклоника надахнуте различитости" у целој бившој СФРЈ.

Омот албума Једина

Њихов шести албум, Једина, издат 2000. године се, првобитно, појавио у продаји у само једном примерку. Добио је награду Порин за најбољи албум алтернативне рок музике, а песма за данас, са овог албума - Професор Јаков је добила награду Црни мачак за песму године.

14 март, 2011

Sara Berner - Food around the corner

Eлмер чита стрип у столици за љуљање, поред камина, док његов пас мирно спава. Идила! А онда долази бува, види пса, викне "клопа!" и почиње да пева...  Ово је почетак цртаног филма An Itch in Time компаније Warner Bros, снимљен 1943. године. Режирао га је Роберт Клампет, један од твораца Душка Дугоушка, а сценарио је написао Ворен Фостер.

Бува (A. Flea) и Сара Бернер

Песма за данас је Food Around the Corner, односно песма коју пева бува. Речи је написао Роберт Клампет, музику, највероватније Карл Сталинг, а буви је позајмила глас и пева глумица Сара Бернер.

13 март, 2011

Рибља чорба - Baby, baby I don't wanna cry (Riblja čorba - Baby, baby I don't wanna cry)

Рибља чорба је једна од најпопуларнијих српских и југословенских рок група, коју су у кафани Шуматовац, у Београду, 15. августа 1978. године основали Бора Ђорђевић и чланови групе С. О. С. Миша Алексић, Мирослав Вицко Милатовић и Рајко Којић. Предложена имена била су Бора и Ратници, Попокатепетли, али је име ипак одабрао Зоран Предић, тадашњи уредник часописа ТВ Ревија, у коме је почетком септембра 1978. године објављен њихов постер са именом Рибља чорба (иначе тадашњи београдски сленг за менструацију). Први сингл "Лутка са насловне стране", објављен крајем децембра 1978. године донео им је велику популарност. Уследио је низ успешних, легендарних синглова и албума, велике турнеје и огромни успеси, што је трајало до почетка деведесетих година двадесетог века када опада квалитет музике коју стварају, а вођа бенда Бора Ђорђевић почиње да се превише бави политиком (свако би требало да зна да уметност и политика не иду заједно). Рибља чорба и данас свира и објављује албуме (једна симпатична песмица на три албума, али то је само моје скромно мишљење...) Више о њима на званичном сајту.

Омот албума Бувља пијаца, са званичног сајта


Песма за данас Baby, baby I don't wanna cry објављена је 1982. године на албуму Бувља пијаца. Музику и текст написао је Момчило Бајагић - Бајага. Занимљиво је што је било планирано да ову песму пева Слађана Милошевић на свом албуму, али је Бора када ју је чуо рекао "немој, рађе да је ми отпевамо - зато што је у реду и зато што одговара Чорбиној причи, дивна је..."

12 март, 2011

Гоблини - еЛЕСдИ се враћа кући (Goblini - eLESdI se vraća kući)

Гоблини су српски панк рок састав из Шапца, основани су 1992. године. Један од најпознатијих и најбољих српских бендова и нешто вредно сећања из деведесетих. Издали су четири студијска и два концертна албума. Бенд је био активан до 2001, а поново су се окупили 2010. године. Више о Гоблинима на званичном сајту и ФБ групи.

Омот касете Истините приче, I део (artwork by Leo Fon Punkerstain - Леонид Пилиповић)

Песма за данас еЛЕСдИ се враћа кући је објављена 1994. године на њиховом првом албуму Гоблини, као песма А3 и на другом албуму Истините приче, I део, као песма Б1.Текст, музика и аранжман Гоблини.

11 март, 2011

Tom Traubert's Blues (Waltzing Mathilda)

Ово је највероватније најпознатија песма коју је написао Том Вејтс амерички певач, композитор, текстописац и глумац, рођен 1949. године. Објављена је на његовом четвртом албуму Small Change, 1976. године под насловом Тom Traubert's Blues (Four Sheets to the Wind in Copenhagen). Рефрен је преузет из незваничне аустралијске химне, песме Waltzing Matilda, али је мелодја мало другачија. Поднаслов указује на то да је реч о времену које је Том Вејтс провео у Копенхагену 1976. године. Тамо је упознао данску виолинисткињу Матилду Бондо. Она је 1998. године потврдила да је упознала Вејтса и да су провели ноћ у граду заједно. Вејтс је крајем седамдесетих година двадесетог века објаснио да је упознао лепу девојку и да се лудо заљубио, али је лудо заљубљен био и њен муж. „Превише сам попио те ноћи, повраћао по патикама и отишао да спавам у мушком нужнику“. Свом продуценту је испричао да је шетао Лос Анђелосом, тражећи инспирацију, купио неко алкохолно пиће, попио пола литра, отишао кући, повратио и написао Tom Traubert's Blues. У интервјуу 2006. године, је изјавио да Том Трауберт је био "пријатељ пријатеља", који је умро у затвору. 

Том Вејтс има веома посебан глас. Критичар Данијел Дуршхолз (Daniel Durchholz) изјавио је да Вејтсов гласзвучи као да је био потопљен у буре бурбона, остављен у пушници пар месеци, извађен и прегажен колима. Више о њему на званичном сајту или овде.

Том Вејтс, фотографија са званичног сајта

Род Стјуарт, британски певач и текстописац, рођен 1945. године обрадио је ову песму и објаво као сингл 1992. године под именом Tom Traubert's Blues (Waltzing Mathilda). Његова верзија је песма за данас:

10 март, 2011

Црвени кораљи - Кад бих био дрвосјеча (Crveni koralji - Kad bih bio drvosječa)

Црвени кораљи, вокално инструментална рокенрол група из Загреба, основана крајем 1961. године. Њихова инспирација били су Клиф Ричард и група The Shadows. Прва сингл плоча из 1964. године достгла је тираж од 100 000 примерака (у тадашњој Југославији било је 120 000 грамофона). Шездесете су свакако биле њихово златно доба, седамдесете су биле подношљиве, док у каснијим годинама њихова популарност опада. Црвени кораљи и даље свирају својој верној публици. Интервју са њима можете прочитати овде.

Омот сингла на коме се налази песма за данас

Песму за данас Кад бих био дрвосјеча, Црвени кораљи су објавили на сингл плочи 1968. године. У оригиналу песму је написао Тим Хардин. Текст за верзију Црвених кораља потписују Руди Шимунец и Борис Турина.

09 март, 2011

Treat Williams - I got life (Hair)

Премијера позоришне представе, рок мјузикла, Коса, коју су написали Џејмс Радо и Џером Рагни била је 1967. године у Њујорку. Иако је тематика била шокантна за то време (рат у Вијетнаму, хипи комуна, мушка дуга коса...) мјузикл је брзо постао популаран. Игран је и у многим позориштима широм света, а ауторима је био омиљен онај који је режирала Мира Траиловић у Београду 1969. године. Популарност мјузикла Коса траје и данас, а овде можете сазнати нешто више о ауторима, самом мјузиклу и видети где се тренутно изводи или припрема.


Оригинални плакат мјузикла Коса

Филмску адаптацију мјузикла Коса режирао је Милош Форман (право име Јан Томаш Форман). Аутори мјузикла нису били задовољни и по њима филмска адаптација не постоји, иако је филм јако добро прихваћен. Песма за данас  I got life је из овог филма. Музику је компоновао Галт МакДермот, а речи Радо и Рагни. Пева је Трит Вилијамс који је баш улогом у овом филму скренуо пажњу на себе и стекао велику популарност.

08 март, 2011

Tom Jones - You're right, I'm left, she's gone

Сер Том Џонс, певач из Велса рођен је 1940. године. Пре него што је 1963. године започео музичку каријеру радио је као рудар (породични посао). Први хит имао је већ наредне 1964. године и од тада његова каријере иде углавном узлазном путањом. Моћан глас, много успеха, много хитова у много музичих жанрова, титула Сер, надимак Тигар из Велса по коме је познат међу женском популацијом... Све је то Сер Том Џонс. Његове хитове можете гледати и слушати овде, а више о њему на званичном сајту.

Том Џонс некад и сад

Песма за данас You're right, I'm left, she's gone прекосутра ће напунити 56 година. Написали су је Кеслер и Тејлор (S. Kesler & W. Taylor), а први пут ју је отпевао и снимио Елвис Присли (са којим се Том Џонс приватно дружио), 10. марта 1955. године. Том Џонс је обраду ове песме објавио на албуму Reload 1999. године као дует са Џејмс Дином Бредфилдом (James Dean Bradfield), певачем и гитаристом групе Manic Street Preachers.

07 март, 2011

Масимо Савић и Нено Белан - Зар више нема нас (Massimo Savić i Neno Belan - Zar više nema nas)

Масимо Савић (Massimo Savić), рођен у Пули 1962. године је хрватски певач и музичар. Озбиљно бављење музиком је започео почетком осамдесетих година двадесетог века оснивањем групе Dorian Gray. 1986. године започиње успешну соло каријеру која траје и данас. Више о Масиму на његовом сајту.

Масимо

Песма за данас Зар више нема нас је дует са Неном Беланом. Издата је на албуму Сунце се поново рађа, 2008. године.

06 март, 2011

Други начин - Стари град (Drugi način - Stari grad)

Други начин је поп-рок састав из Загреба. Почетком седамдесетих година двадесетог века кључни људи групе свирали су у бенду Нови акорди. У јесен 1974. године Нови акорди мењају име у Други начин. Име преузимају из песме Федерика Гарсије Лорке "На други начин". У јуну 1975. године објављују свој први студијски албум Други начин, којим су одмах освојили велики број обожаватеља. Током осамдесетих њихова популарност опада и ретко наступају, деведесетих на неколико година престају са радом. А онда се враћају - 2000. године наступају као предгрупа својим узорима, групи Jethro Tull на концерту у Загребу. Постали су врло активни 2008, а наставили 2009. године обележавањем 35 година постојања. Више о њима овде.


Други начин - Други начин (1975.)

Песма за данас, Б3 са албума Други начин - Стари град:

05 март, 2011

Атеист реп - Притиленд (Atheist rap - Pritilend)

Атеист реп (енгл. Atheist rap) је српски панк-рок бенд из Новог Сада. Основали су га Александар Попов (Др. Поп) и Владимир Козбашић (Пећинко) 1989. године. Као званичан датум родјења бенда води се датум првог наступа, 22.05.1989. "Пут од проба пуних добре зајебанције до локалних концертних хероја био је кратак..." Више о овом бенду на званичном сајту, a можете пратити и њихов званични YouTube канал.


Песма за данас Притиленд, са четвртог студијског албума Освета црног Гонзалеса, издатог 2005. године.

04 март, 2011

The Beatles - With A Little Help From My Friends

Клуб усамљених срца наредника Пепера односно Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band је осми студијски албум Битлса, објављен 1967. године. По многима најбољи албум Битлса. Врло препознатљивог, по некима најславнијег омота у историји рокенрола. Продат је у 32 милиона примерака. Више о албуму овде, а о Битлсима свуда... А можете и да посетите званични сајт.

Омот албума Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

Песма за данас има педесетак обрада. Оригинално је друга песма на А страни - With a little help from my friends. Пева је бубњар Ринго Стар:


03 март, 2011

С.A.Р.С. - Мир и љубав (S.A.R.S - Mir i ljubav)

С.A.Р.С. (Свеже Ампутирана Рука Сатрианија) је српски музички састав из Београда основан марта 2006. године. Њихова музика је својеврсна комбинација поп, рок, реге, хип-хоп и блуз музике са елементима традиционалног српског фолка. Тренутно важи за један од најтраженијих ауторских бендова на простору ex-YU. Више о њима  на Википедији и на званичном сајту.

С.A.Р.С.

Песма за данас Мир и љубав је са новог албума Перспектива. Албум је објављен у поноћ 31. децембра 2010. године, бесплатан је и може да се преузме са локалних-регионалних сајтова МТВ-а.

02 март, 2011

Елипсе - Погледај кроз прозор (Elipse - Pogledaj kroz prozor)

Елипсе - пионири ex-YU рок сцене. Београдски бенд који је постојао од 1963. до 1967/8. године. Почели су да свирају по узору на групу The Shadows.  Група је била изузетно популарна током шездесетих година двадесетог века. Више о Елипсама можете наћи овде. А интервју Зораном Симјановићем, клавијатуристом бенда, данас познатим композитором и професором на ФДУ можете прочитати овде.


Песма за данас Погледај кроз прозор је обрада (што је било веома уобичајено у то време) песме Look Through Any Window групе The Hollies, којима су на концертима у тадашњој Југославији Елипсе биле предгрупа. Млађим генерацијама је приближена кроз филм "Лајање на звезде" у коме се може чути.

01 март, 2011

Кристали - Мењам се (Kristali - Menjam se)

Кристали су српски поп рок бенд из Београда, основан 1993. године. Свакако су једна од ретких светлих тачака у српском поп-року у протеклих петнаестак година. До сада су издали три албума. Четврти је спреман, али су још увек у потрази за издавачем. Више о њима овде.

Кристали

Песма за данас - Мењам се, са њиховог албума Све што долази из 2001. године.